Atrakcje w Zakopanem dla rodzin z dziećmi.

Poznaj nasze TOP10

Panujesz rodzinny urlop w jednym z apartamentów w Zakopanem i chcesz przygotować spis atrakcji, w których warto wziąć udział? Zdecydowanie popieramy ten pomysł, dlatego zebraliśmy tu miejsca, które warto odwiedzić wraz z dziećmi. Uwierz nam, nie tylko Morskie Oko i Dolina Chochołowska warte są zobaczenia.

·         Kolej na Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch (wysokość 1978 m n.p.m.) jest najchętniej odwiedzanym szczytem w Polsce. Można wejść na niego jednym ze szlaków pieszych, które podzielone są w różnym stopniu trudności. Wejście najłatwiejszą i najkrótszą trasą zajmuje około 3,5 godziny. Wyprawa z dzieckiem może być zdecydowanie dłuższa, dlatego warto skorzystać z usług PKL i wagonikiem wjechać na sam szczyt. O każdej porze roku. Zimą, w okolicach szczytu działają dwa wyciągi krzesełkowe i stoki narciarskie.

·         Skocznia narciarska Wielka Krokiew

Zdecydowanie warta odwiedzenia jest najsłynniejsza polska skocznia narciarska Wielka Krokiew. Poza tym, że warty do zwiedzenia jest cały obiekt, działa tu również całoroczna dwuodcinkowa kolej krzesełkowa na szczyt skoczni. Spojrzenie w dół znad rozbiegu pozwoli wyobrazić sobie co czują skoczkowie tuż przed startem. Od jakiegoś czasu można to przeżyć na własnej skórze korzystając z możliwości zjazdu pontonem ze skoczni. Z tej atrakcji mogą korzystać dzieci od 7 roku życia.

·         Największa Papugarnia Egzotyczne Zakopane

Na Drodze do Olczy 11 mieści się największa Papugarnia Egzotyczne Zakopane, w której mieszka ponad 100 pięknych ptaków takich jak: Lorysy Górskie, Kakadu i wiele innych. Z chęcią tulą się do człowieka i wskakują na ramiona. Możesz nauczyć je mówić np. „halo” czy „dzień dobry”. Dzieci będą zachwycone.

·         Gubałówka

Niezależnie od pory roku Gubałówka cieszy się olbrzymią popularnością. Na szczyt można wejść szlakiem pieszym lub wjechać koleją linowo - torową PKL. Roztacza się stąd niesamowity widok na Tatry i Zakopane. W sezonie letnim jest tu dużo atrakcji dedykowanym dzieciom m.in. zjeżdżalnia grawitacyjna i park linowy. W okresie zimowym funkcjonuje tu snowpark, place zabaw dla dzieci oraz zjeżdżalnia grawitacyjna. Po godzinie 16 można tu podziwiać iluminacje, które nawiązują do tradycji góralskiej – Kraina Światła.

·         Krupówki

Nie można spędzić urlopu w Zakopanem i nie być na Krupówkach. Jest to najpopularniejszy polski deptak. Główną atrakcją są tutaj drewniane zakopiańskie restauracje, kawiarnie, galerie sztuki oraz małe sklepiki z pamiątkami. Z pewnością kupisz tu upominki nawiązujące do lokalnych tradycji.

·         Aqua Park Zakopane

Tutaj nie tylko odpocznie cała rodzina, ale również wszyscy będą się świetnie bawić. Można tu skorzystać m.in. z basenów termalnych, zjeżdżalni, jacuzzi, groty solnej, strefy saun, kręgielni i Sali zabaw. Znajduje się tu zarówno basen zewnętrzy jak i wewnętrzy. Wszystko w centrum miasta.

·         Dom do Góry Nogami

To świat stanął na głowie czy z tym domem jest coś nie tak? Żyrandol na podłodze a dywan na suficie. Świat zwariował. Zwiedzanie Domu do Góry Nogami jest dużą frajdą dla dużych i małych. Trudno powstrzymać się od śmiechu i bardzo dobrze.

·         Wystawa Figur Woskowych Expo

Uwierz nam, że zdjęcie z Jasiem Fasolą lub Adamem Małyszem jest możliwe. Wystarczy, że wraz z rodziną wybierzesz się na Wystawę Figur Woskowych Expo. Wystawa składa się z ponad 60 przeróżnych figur w skali 1:1, które wyglądają bardzo realistycznie. Dodatkową rozrywką jest tu labirynt luster, gwiezdne armatki, laserowa galaktyka i strefa gier.

·         Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN

Niesamowite miejsce dla całych rodzin. Można tu zobaczyć największą makietę Tatr oraz wysłuchać wyświetlanej prezentacji, która łączy obraz i dźwięk. Jest tu również sala kinowa oraz sala odkryć, która zachwyci zwłaszcza najmłodszych gości.

·         Muzeum Kornela Makuszyńskiego

W willi Opolanka przy ulicy Tetmajera 15 ten znany pisarz spędził 19 lat swojego życia. Zwiedzanie jej można nazwać przeniesieniem się w czasie. Wszystko wygląda tu tak, jak wtedy, gdy mieszkał tu Makuszyński.

Życzymy przyjemnego czasu na Podhalu.