Baseny Termalne na Podhalu.

Zabawa i relaks dla dzieci oraz dorosłych

Baseny termalne na Podhalu są jedną z większych atrakcji regionu. Niewątpliwą zaletą jest to, że można z niech korzystać niezależnie od pogody!

Spędzając rodzinny urlop w apartamentach w Zakopanem warto zaplanować wycieczkę do jednych z okolicznych term. Oferta jest tak przygotowana, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Połączycie szaleńczą zabawę na zakręconych zjeżdżalniach z relaksem i odpoczynkiem w gorącym jacuzzi.

Poniżej przedstawiamy wszystkie obiekty z basenami termalnymi na Podhalu.

Aquapark Zakopane

U podnóża Tatr położony jest Aquapark Zakopane. W ofercie obiektu znajdują się dwa kryte baseny – rekreacyjno-pływacki oraz rekreacyjny z biczami i kaskadami wodnymi, gejzerami, przeciwprądami, masażami wodnymi i leżakami. Jest tu również kącik dla maluszków: brodzik, zjeżdżalnie, fontanny oraz kolorowe i interaktywne zabawki o kształcie zwierząt. Największą atrakcję stanowią zjeżdżalnie, których łączna długość wynosi 320 metrów. Jest tu również leniwa rzeka oraz wanny z hydromasażami. Osoby szukające relaksu mogą skorzystać z sauny fińskiej i solankowej, kabiny zimowej, biosauny, łaźni parowej oraz pokoju relaksacyjnego. Poza strefą basenową znajduje się tu również kręgielnia, fitness club, siłownia, grota solna, restauracja oraz sklepik z akcesoriami.

Terma Bania

Lokalizacja: Białka Tatrzańska

Terma Bania to kompleks basenów rekreacyjnych zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Napełnione są one wodą termalną o temperaturze 34 - 38°C. Zawiera m. in. siarczki, krzemionkę, wapń, potas, magnez i żelazo. Korzystnie wpływa na nasze zdrowie i skórę. Obiekt podzielony jest na Strefę Zabawy, Strefę Relaksu, Saunarium, Spa oraz Strefę Letnią. Strefa Zabawy powstała głównie z myślą o rodzinach z dziećmi. Są tutaj baseny wewnętrze i zewnętrzne, zjeżdżalnie, wodne place zabaw, karuzele wodne, armatki oraz kaskady, basen ze sztuczną falą, grota z gejzerem, wodospad, rwąca rzeka, ławeczki do masażu i wiele innych. Maluszki jak i starsze dzieci znajdą tu atrakcje dla siebie. Strefa Relaksu przeznaczona jest dla osób, które potrzebują odpoczynku i odprężenia. Są tu m.in. dwa baseny zewnętrzne z widokiem na Tatry, sauna fińska, sauna widokowa oraz niecki do chłodzenia i drink bar na wodzie.

Chochołowskie Termy

Lokalizacja: Chochołów

Termy Chochołowskie to aktualnie największy kompleks basenów termalnych na Podhalu. Goście mogą skorzystać z 30 basenów i beczek, strefy leczniczej z surową wodą siarkową i solankową jodowaną, basenów zewnętrznych jak i wewnętrznych, stanowisk z hydromasażem, rwącej rzeki, gejzerów, zjeżdżalni i wielu innych. Znajduje się tu również największe saunarium na Podhalu oraz strefa SPA. Jest to miejsce, w którym rewelacyjnie czas spędzą nie tylko rodziny z dziećmi, ale również osoby szukające odprężenia po górskich wyprawach.

Termy Gorący Potok

Lokalizacja: Szaflary

Gorący Potok to miejsce dla każdego, kto ceni sobie aktywny wypoczynek w naturalnym i ładnym otoczeniu. Baseny położone są w lesie sosnowym, który ciągnie się wzdłuż brzegu Białego Dunajca. Siarkowa woda termalna ma temperaturę 34-40°C więc nawet zimą można tu się naprawdę zrelaksować. Kompleks składa się z kilkunastu basenów zewnętrznych o różnej charakterystyce. Są tu fontanny, masaże wodne, gejzery, zjeżdżalnie, park linowy, ścianka wspinaczkowa oraz strefa dziecięca. Odprężenie znajdziesz w strefie saun i SPA.

Termy Bukovina

Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska

Wartym odwiedzenia są również Termy Bukovina. Kompleks ten obejmuje 12 basenów, które wypełnione są wodą termalną, zjeżdżalnie, sauny, strefę welness, restauracje i kawiarnie. Oczywiście nie zabrakło zjeżdżalni, basenów z hydromasażami, leżakami i gejzerami, brodzika dla dzieci z wodnymi atrakcjami, basenu pływackiego, groty solnej i różnego rodzaju saun. Dodatkową atrakcją są organizowane cyklicznie noce basenów.

Termy Szaflary

Lokalizacja: Szaflary

Pierwszym obiektem termalnym, który powstał na Podhalu są właśnie Termy Szaflary. Podzielone są na część basenową oraz strefę saun. W części basenowej można skorzystać z dwóch basenów zewnętrznych i dwóch wewnętrznych, zjeżdżalni rodzinnej oraz brodzika dla dzieci z małą zjeżdżalnią. Ponadto baseny wyposażone są w urządzenia do hydromasażu takie jak bicze wodne, ławki do masażu, jeżyki i gejzery. W strefie saun można skorzystać z sauny suchej, ziołowej, parowej i na podczerwień. Odprężenie znajdziecie w strefie SPA.

Gorąco zachęcamy do skorzystania z ciekawych ofert basenów termalnych Podhala.